لکنت در بزرگسالان در شرق تهران در خیابان دماوند مسئله ای است که می تواند تاثیرات زیادی بر زندگی فرد داشته باشد. در بیشتر موارد لکنت اکتسابی نیست بلکه ریشه در روند رشد و نمو افراد دارد. بزرگسالانی که دچار لکنت هستند معمولاً از کودکی با این مسئله درگیر بوده اند. همان طور که می دانیم لکنت زبان در واقع بروز اختلال در گفتار روان است. اگرچه لکنت تا حدودی واضح است، اما گفتاردرمانی در شرق تهران در خیابان دماوند با ارزیابی دقیق، تشخیص نهایی را اعلام می کنند. گفتاردرمانگر همچنین در رابطه با تأثیر لکنت بر زندگی اجتماعی، دانشگاهی یا شغلی فرد  با او صحبت می کند. درمان لکنت در بزرگسالان بیشتر بر مدیریت لکنت متمرکز است. گفتاردرمانی کمک می کند تا فرد در محل کار و محیط های اجتماعی تنش کمتری داشته و آزادانه صحبت کند.

درمان

اهداف بلند مدت در درمان لکنت در بزرگسالان در شرق تهران در خیابان دماوند کاهش تأثیر این اختلال بر زندگی مراجع، پیگیری مداوم و پشتیبانی از اوست. همچنین در حین روند درمان، باید به توانمند سازی فرد توجه شود. درمان لکنت زبان به صورت فردی یا گروهی  در مدت زمانی از پیش تعیین شده ارائه می شود. در ارزیابی اولیه، درمانگر نیازهای فردی مراجع و شرایط او را بررسی می کند. سپس یک برنامه درمانی اختصاصی برای فرد طراحی می شود که شامل تکنیک های درمان لکنت در بزرگسالان در شرق تهران در خیابان دماوند است. اشکال اصلی درمان ارائه شده برای لکنت به شرح زیر است:

 • اصلاح موانع. هدف اصلی رفع کامل لکنت نیست، بلکه کمک به تسهیل گفتار است. که این در گرو تغییر نگرش و همچنین رفتارهای معاشرتی است.
 • جلوگیری از اجتناب. به فردی که دچار لکنت است آموزش داده می شود که به جای اجتناب، لکنت زبان خود را بروز دهد. برای این کار فرد باید خودش را در موقعیت های گفتاری قرار دهد.
 • استفاده از تکنیک های اصلاح کننده برای گفتار روان در کلینیک گفتاردرمانی در لکنت در بزرگسالان در شرق تهران در خیابان دماوند. هدف از این تکنیک ها اصلاح کندی گفتار، به کسب توانایی گفتار طولانی مدت و رسیدن به گفتار روان است. ابتدا این مهارت ها در محیط کلینیک تمرین می شوند. اما در مرحله بعد مراجع باید تکنیک های تسلط بر گفتار را به محیط خارج از کلینیک نیز تعمیم دهد.
 • گفتاردرمانی شرق تهران و رویکردهای روانشناختی. هدف این رویکرد ها درک صحیح خود فرد و درمانگر از تأثیرات روانشناختی لکنت در بزرگسالان بر زندگی مراجع است. در این رویکرد اعتماد به نفس مراجع در هنگام صحبت کردن بالا می رود. او همچنین نگرش مثبت تری نسبت به ارتباطات خود پیدا می کند.

  جهت رزرو نوبت، مشاوره، ویریت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

چند راهکار ساده جهت کاهشلکنت در بزرگسالان در شرق تهران در خیابان دماوند

لکنت در بزرگسالان چیزی است که اغلب موقعیت ها باعث خجالت فرد می شود. خوشبختانه نکاتی وجود دارد که می توان برای جلوگیری یا کاهش بروز لکنت از آن ها بهره برد . این به افزایش اعتماد به نفس فرد و تقویت روابط اجتماعی او نیز کمک می کند. در نتیجه تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی فرد نیز خواهد داشت.

 • حفظ آرامش. هنگام بروز لکنت در بزرگسالان در تعامل با دیگران، فرد بر صحبت کردن خود تمرکز می کند. این خود باعث تنش شده و حتی شدت لکنت در بزگسالان را تشدید می کند. اما داشتن آرامش یک جریان طبیعی تنفس ایجاد می کند. به این صورت به جریان آزادتر گفتار کمک می کند.
 • تمرکز بر صدا و تنفس. این عمل به ظاهر ساده توانایی تغییر جریان ذهن، کاهش استرس و تأمین آرامش بدن را دارد. تمرکز روی تنفس می تواند در بهبود نحوه صحبت کردن نیز تاثیر گذار باشد.
 • قرار گرفتن در معرض موقعیت های اجتماعی. تعامل اجتماعی راهی عالی و موثر برای داشتن حس راحتی فرد با خودش است. متخصصین گفتاردرمانی شرق تهران توصیه می کنند در برقراری ارتباط، از ابزارها و راهکارهایی که برای حفظ آرامش کاربرد دارند استفاده شود. باید به یاد داشت که کنار کشیدن و پرهیز از تعاملات اجتماعی فقط به ضرر خود فرد است.
 • لکنت در بزرگسالان در شرق تهران در خیابان دماوند و ضبط صدای خود. در ابتدا ممکن این کار برای فرد خوشایند نباشد. اما به مرور با مشاهده پیشرفت خود نسبت به این کار ترغیب می شود. تنها کافیست فرد هنگام ضبط صدای خود، به طور آگاهانه تنفس، عضلات گلو و صورت خود را کنترل کند. به این ترتیب با این شیوه درمان لکنت در بزرگسالان، تفاوت حاصل شده توسط هر دستکاری عمدی مشخص می شود.

  درمان لکنت در بزرگسالان در شرق تهران
  جهت رزرو نوبت، مشاوره، ویریت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

نقش گفتاردرمانی در درمان لکنت در بزرگسالان در شرق تهران در خیابان دماوند

گفتاردرمانی در لکنت شرق تهران در خیابان دماوند مرکزی تخصصی برای ارزیابی و درمان این اختلال در کودکان و بزرگسالان است. افرادی با این اختلال می دانند چه می خواهند بگویند، اما در بیان کلمات آن مشکل دارند. این افراد در واقع با اخلال در تسلط بر گفتار خود مواجه بوده و اصلاحا دچار گرفتگی زبان می شوند. به عنوان مثال، ممکن است یک کلمه، هجا یا یک حرف صامت یا مصوت را چند بار تکرار کنند.

در شرایطی دیده شده که فرد دچار لکنت در هنگام مکالمه مکث می کند. این وضعیت به این دلیل است که فرد در حین صحبتش به کلمه یا آوایی مشکل آفرین برخورد کرده است. اکنون می خواهیم با زمینه مداخلات حرفه ای گفتاردرمانی در لکنت در بزرگسالان در شرق تهران در خیابان دماوند بیشتر آشنا شویم.

منابع

 1. SpectrumSpeech
 2. GreatSpeech
 3. Asha.org

برای مطالعه بیشتر در مورد درمان لکنت در کودکان و بزرگسالان، لینک زیر را مطالعه بفرمایید.

گفتاردرمانی در لکنت شرق تهران در خیابان دماوند ، درمان و اهداف درمانی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *