کاردرمانی جسمی شرق تهران در خیابان دماوند ؛ مداخلات و اهداف

کاردرمانی جسمی شرق تهران در خیابان دماوند

کاردرمانی جسمی شرق تهران در خیابان دماوند با طیف وسیعی از مشکلات ناشی از حوادث مختلف با مراجعه کنندگان کار می کند. خواه به دنبال ترومای ارتوپدی یا بیماری های نورولوژیکی، تیم کاردرمانی با افراد همکاری خواهد کرد. تا تکنیک های توانبخشی را برای کمک به بازگرداندن سطح عملکرد قبلی بیمار یا سازگار شدن با عملکرد جدید خود فراهم کنند. کاردرمانی خیابان دماوند تهران به صورت اختصاصی به این بیماران خدمات خود را ارائه می دهد. کاردرمانی در شرق تهران ابتدا این افراد را ارزیابی کرده و سپس برای آنها مداخلات کاردرمانی اختصاصی ارائه می دهد. در ادامه برخی از بیماری های فیزیکی را که کاردرمانی جسمی در آن ها موثر واقع می شود را بیان می کنیم.

بیماری های جسمانی رایج

کاردرمانی جسمی شرق تهران در خیابان دماوند اطمینان می دهد افرادی که از بیماری یا جراحت بهبود می یابند یا دارای معلولیت هستند، می توانند با توانایی خود در تمام محیط های ممکن فعالیت کنند. آن ها با ارتقاء استقلال و خودمراقبتی، هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش می دهند. کاردرمانگران نقش بالینی خود را در زمینه ی بیماری های جسمانی به شکل بازگردانی حداکثر توان فیزیکی، آموزش و تطابق فرد با محیط می بینند. آن ها بر بهبود قدرت و هماهنگی بدنی حین انجام کارهای مختلف روزانه تمرکز دارند.

ممکن است فردی با ناتوانی جسمی بدنیا آمده باشد. یا به دلیل تصادف، جراحت، بیماری یا به عنوان عارضه جانبی یک بیماری پزشکی به آن دچار شود. نمونه هایی از معلولیت جسمی شامل فلج مغزی، سکته مغزی، مالتیپل اسکلروزیس، سندرم تونل کارپ، قطع عضو و ضایعات نخاعی است.

کاردرمانی جسمی شرق تهران در خیابان دماوند در فلج مغزی (Cerebral Palsy)

فلج مغزی در کودکان خردسال رخ می دهد. از اختلالات غیر پیشرونده ای است که به مغز جنین درحال رشد آسیب می رساند. باعث ایجاد اختلال در عملکرد حرکتی کودک می شود که با کاردرمانی جسمی می توان از مشکلات عدیده ی بعدی جلوگیری کرد. از جمله ناتوانی های مرتبط دیگر هم زوال عقلی و مشکلات رفتاری می باشد. فرد مبتلا به فلج مغزی معمولاً در زمینه حرکت و هماهنگی مشکل دارد. کاردرمانی در شرق تهران از بسیاری جهات برای کودکان مبتلا به فلج مغزی مفید است. با بهینه سازی عملکرد فوقانی بدن و بهبود هماهنگی عضلات کوچک و بزرگ، کاردرمانی خیابان دماوند تهران می تواند به کودکان مبتلا به CP در انجام کارهای اساسی زندگی روزمره کمک کند.

اسپاینا بیفیدا (Spina bifida)

اسپاینا بیفیدا زمانی است که در رشد نخاع جنین مشکلی وجود داشته باشد لذا کاردرمانی جسمی شرق تهران در خیابان دماوند می تواند نقش خود را ایفا کند. در نتیجه ی شکافی که در ستون فقرات ایجاد شده و به بیرون زدگی اعصاب نخاعی منجر شده اسپاینا بیفیدا تشکیل می شود. نقص رشد کانال نخاعی ممکن است باعث فلج قسمت تحتانی بدن شود. به علاوه ممکن است فرد کنترل روده و مثانه را از دست بدهد. کاردرمانگران طی کار با این کودکان سعی می کنند تا فرصت های آنها را برای انجام فعالیتهای روزمره مانند آموزش، بازی و زندگی خانوادگی به حداکثر برسانند. در جهت رسیدن به وضعیت های حمایتی و درست نشستن روی ویلچر کاردرمانی جسمی کمک شایانی را به این کودکان خواهد رساند.

آسیب های مغزی اکتسابی

آسیب های مغزی اکتسابی به دلیل آسیب مغزی پس از تولد است. می تواند در اثر طیف وسیعی از عوامل مانند سکته مغزی، آسیب به سر، الکل، کمبود اکسیژن یا سرطان ایجاد شود. این امر می تواند باعث شود فرد به سختی بتواند قسمت های خاصی از بدن خود را حرکت دهد و با فعالیتهای روزمره مبارزه کند. استراتژی های حافظه، برنامه ی کاهش خستگی مفرط، برنامه ریزی روزانه، استفاده از وسایل کمکی و اسپلینت در کاردرمانی خیابان دماوند برای آسیب مغزی ارائه می شوند.

کاردرمانی جسمی شرق تهران در خیابان دماوند در آسیب های نخاعی (Spinal Cord Injury)

این آسیب ها می توانند منجر به اختلال کلی یا جزئی عملکردهای حسی و حرکتی در تنه واندام شوند. آسیب نخاعی می تواند منجر به پاراپلژی و تتراپلژی شود. پاراپلژی اندام تحتانی را تحت تأثیر قرار داده و منجر به از دست دادن حرکت و کنترل روده و مثانه می شود. تتراپلژی فلجی است که بر روی بازوها پاها و برخی از عضلات قفسه سینه تأثیر می گذارد. و در نتیجه باعث اختلال در عملکرد حسی و حرکتی می شود. توانبخشی کاردرمانی جسمی آسیب نخاعی برای هر فرد منحصر به فرد است. متخصص کاردرمانی در شرق تهران با مراجعین پس از جراحات و ترخیص کار می کنند تا تمام زمینه های زندگی روزمره آنها را بررسی کنند.

کاردرمانی جسمی شرق تهران در خیابان دماوند و ام اس (Multiple Sclerosis)

مالتیپل اسکلروزیس نوعی بیماری است که بر مغز و نخاع فرد تأثیر می گذارد. باعث ایجاد مشکلات جسمی مختلفی از جمله حرکت، حس و تعادل می شود. علائم می تواند شامل خستگی، از دست دادن کنترل حرکتی، بی حسی و اختلالات بینایی باشد. ام اس در تمام زندگی فرد ادامه دارد و می تواند باعث ناتوانی شدید شود. اگرچه روش های درمانی مانند کاردرمانی جسمی وجود دارد، اما متوسط امید به زندگی دراین افراد کم است. کاردرمانی خیابان دماوند تهران به بیماران آموزش می دهد که چگونه همگام با ام اس از خود با حداکثر استقلال مراقبت کنند.

آرتروزها

آرتروز به اشکال مختلف وجود دارد و باعث درد و التهاب در مفاصل می شود. می تواند کودکان و همچنین بزرگسالان را درگیر کند. شایعترین شکل آن حرکت را دشوارتر می کند و می تواند باعث درد و سفتی شود. کاردرمانگرها می توانند نشان دهند چگونه افراد در خانه و محل کار خود محیط را اصلاح کنند. تا حرکاتی را که باعث تشدید آرتروز می شوند کاهش دهند. کاردرمانی جسمی شرق تهران در خیابان دماوند همچنین ممکن است اسپلینت هایی برای زانو و مچ پیشنهاد دهد. به علاوه دستگاه های کمکی را برای فعالیت هایی مانند رانندگی، استحمام، لباس پوشیدن، خانه داری و دیگر فعالیت ها توصیه می کند.

منابع

  1. CareHome.co
  2. Health line
  3. Cerebral Palsy Guide

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.